29 Ekim 2022 Cumartesi

Eşimin kadınlarla sohbeti 2

Günlerce eşimin tatlı tatlı flörtleşmelerini izliyorum. Kendini öyle bir anlatıyor ki tanımayan onu dünyanın en duyarlı, en vefakar, en sadık, en sevecen insanı olarak görüyor. Bir insan kendini övüyorsa bilinki bunun tam tersidir. İyi huylu insanlar kendisiyle övünmez. Kitabımızda bile bu yasaktır. Kibirli olmayın, paranızla, yakışıklılığınızla, sağlığınızla , malınızla övünmeyin diye emreder.

Beni niye tanımadığım kadınlara karşı kötülüyor onu da anlamış değilim. Kadınlara beni öyle bir anlatıyor ki bana bela okuyanını mı dersiniz, bana hakaret edeni mi dersiniz, karşılıklı bana sövüyorlar. Buna da sabret, allah görüyor, allah biliyor, kimsenin ahı yerde kalmaz falan buna teselli veriyorlar. Adam kafasında bir senaryo yazmış, kendi dilinde konuşan türklere bu senaryoyu yazıyor.

Kadının biriyle sohbet ediyor ama ona aşkım cümlesini kullanmıyor. Kadın mesafeli bir sohbet istiyormuş. Bu seferki cidden sadece sohbet arkadaşlığı. Kadına, “Eşime 40 bin tl gönderdim o da yememiş koluna 40 tane bilezik yapmış” diye yazmış. Geçmiş sohbetlerden gördüm bu mesajı. Allahım sana havale ediyorum dedim..

2017 de bana 2 kere para gönderdi. ilki 3 bin tl küsürattı. ikincisi de 8 yada 9 bin di. İkinci gönderdiğinin yarısını arabanın yıllık bakım zamanıydı, trafik sigortasıydı, kaskosuydu derken tam 5 bin tl‘si arabaya gitti. Arabaya 5 bin tl masraf yaptıktan 1 ay sonra da elimden alıp dükkan karşılığında takas ettirdi. Gerizekalı kafanda takas fikri vardı da neden benim rızkımdan kestirip arabaya 5 bin tl masraf ettirdin. 2,500 tl de evin vergisi gelmişti. geriye bin tl kaldı onla idare etmiştim.

Adam bana para göndermiş ben de koluma bilezik yapmışım hem de 40 tane :)) Kadın da allah görüyor ondan hepsini çıkarır sen merak etme diyor..

Bir tane kız bulmuş. Hem de ne tesadüftürki kız Çorumlu, memleketlimiz. Babası emekli öğretmenmiş, annesi ev hanımı. Kız 25 yaşındaymış. Bizimkisinin ağzının suyu akmış halde kıza kur yapıyor. Ailevi durumunu anlatmış kıza. Hala evli ama boşanmak üzereymişiz:)) yaaa hala evindeyim, hala aynı çatı altındayım. Adam boşanmak üzere olduğumuzu yazmış. Bir de demişki “Çok yakında boşanıyorum, sıfır kilometre damat adayıyım, Seni japonya’ya gelin getireyim mi?” yeminle bu lafları söylemiş.. Ben hemen ekran resmini aldım tabiki de. Avukata bir delil daha çıktı bana..

Kız da bunun neyine heveslendi bilmiyorum ama kabul etmiş:) Olur gelirim demiş. Sizce ona mı yoksa Japonya’ya mı aşık bu kız?

Kız çok fazla mesaj göndermemiş. Çoğunlukla bizim çapkının mesajları. Bu arada aşkım, hayatım dilinden düşmüyor benimkinin. Kızdan fotoğraf istemiş, 4 tane falan fotoğraf göndermiş. Allah var kız cidden çok güzel. Benden genç, benden dinç, benden güzel.. Ben olmuşum kırk küsür yaş, doğurmuşum 2 çocuk pörsümüşüm. Adam hak ediyor şimdi bu kızı. kendisi de kırk küsür yaş ama kendine 25’lik kızı layık görüyor. 

Kız, küçük bir kasabada oturduğunu, ailesinin onu çok kısıtladığını, abilerinin de olduğundan bahsetmiş. Sürekli interneti olmadığını o yüzden çok fazla giremediğini yazmış. Bu da sabırla her dakika kızın yazmasını bekliyor. Bu sefer benimki kendini sıfır kilometre damat olarak gördüğü ve karşısındaki de 25 lik çıtır genç kız olduğu için tamam evdekini boşar boşamaz bunu alırım kendime diye düşünmüş.

Biz de tabiki her gün sadece mesajla tartışma yapıyoruz. Daha doğrusu o benle uğraşıyor. Evde çocuk var, ben uyuyorum, o uyuyor derken bir araya gelemiyoruz. Hırsını ben işe gider gitmez telefonla alıyor. Artık facebook listemde kimse kalmadı. Bana bu mu şu mu diye gösterecek erkek bulamadı. Ama birine takmış durumda. Israrla onunla olduğumu söylüyor.

Artık bu konuyu aştık bu sefer de benim evden ayrılmam için bana baskı yapmalara başladı. Her allahın günü “eve geldiğimde seni evde görmek istemiyorum”, Kendine bir ev bul çık” mesajları atmaya başladı. Daha işe gireli 1 ay olmuş. Her iki iş‘te maaşımı iki ay sonra ödeyecek. Paramın olmadığını söylesem de dinlemiyor. Ya benim istediğim gibi olur, kıçını kırar evinde oturursun yada kendine bir ev bul çık demeye başladı. Onun istediği gibi olmamın mümkünatı kalmamıştı artık. Tek çârem parayı alıp evden çıkmaktı ama onun içinde zaman lazımdı bana. Allahım bu zaman nasıl geçecek? ne zaman kurtulacam bu hayattan diye sabrede sabrede dişlerim çürümeye, sallanmaya başlamıştı. Zaten haftalardır bir gıda alamıyorum. Peynir, zeytin, ekmekten başka bir şey yiyemiyorum. En lüks yemeğim japon onigirisiydi (haşlama pilav içi mayonezli ton balığı) o da 3-4 lokma da bitiyor ama mideyi uzun bir süre tok tutuyor.

Türkiye’den gelirken nohut, fasulye, mercimek, bulgur getirmiştim ama onun içinde salça lazım, soğan lazım, baharat lazım derken ekstra masraf.

Bir taraftan bana evden çıkmam için baskı yapıyor, diğer taraftan da arkadaşlarıyla bana bir şeyler okutup, üfletip beni eve bağlamak istiyor. Zaten aileme yaptığı baskıdan hiç bahsetmeyeyim.

Bunca şeylerle uğraşırken de Türkiye’den telefon üstüne telefon gelmeye başladı. Annem de öğrenmiş boşanmak istediğimi. Anneme kendisi demiş, kızına bir şey söyle benden ayrılmak istiyor, evden ayrılmak istiyor demiş. Annem tansiyon hastası. Tansiyonu fırlamış, hastaneye kaldırılmış. Ağlayarak beni arıyor. Bu ne demek oluyor, ne boşanması, daha gideli 1 ay olmuş, bu neyin nesi falan annem, abim, kardeşlerim, eniştem benim üzerime geliyorlar. 

Anlatıyorum anlamıyorlar. Çünkü adam o kadar çift karakterli ki, dışarıya karşı merhametli, güler yüzlü, dört dörtlük bir eş, mükemmel bir ev babası. Anlatıyorum olanları inandıramıyorum. O yapmaz, o öyle şey bilmez, ondan öyle bir şey beklemem diyorlar. Sadece kız kardeşlerim şahit oluyordu. Onun bana her attığı mesajı gönderdiğim için. Kadınlarla sohbetlerini de gönderiyordum sadece bacılarım benim yanımdaydı ama onlarda boşanmamam için baskı yapıyorlardı.

Bir taraftan adamın “ya evinde insan gibi otur yada evden defol git” demeleri, bir taraftan annemin ve kardeşlerimin baskısı, bir taraftan bir gün bile izin almadan işe gitmem, bir taraftan gerçekten sıcak bir ev yemeğine ihtiyacım olması, bir taraftan da daha 11 yaşlarda bir çocuğum evde. Okula yazdırdık, ortaokula başladı. 3 yıl ara verdiği için derslerden bir şey anlamıyorum diye ağlıyor. Ona yetişmeye çalışıyorum. 

O kadar stresli bir döneme girmiştim ki uzun zamandır beni takip eden youtube takipcilerim hatırlar. Bir gün canlı yayın açmıştım ve canlı yayında ağlamaklı bir sesle intiharı düşündüğümden bahsetmiştim. Hatta günlerce durmuştu kanalımda o video. Eşim de izlemiş, hemen annemi, yengemi aramış. “Bunun psikolojisi iyi değil, bununla konuşun kendine gelsin. intihar edicem diye söylemiş video da” demiş. Annem iyice yemiş kafayı bunu duyunca. Yengem arıyor, kız kardeşlerim arıyor, annem arıyor. Telefon hiç susmuyor. Ben artık ağlıyorum her konuşmamda. Beni anlamadıklarını bildiğim halde anlatıyorum böyle böyle oluyor.

Ben her başıma gelen şeyi yaymasını, anlatmasını seven insan değilim. Ama adam her önüne gelene beni anlatmaya başladı. Tanıdık herkes bana öğüt vermelere, akıl vermelere başladı. Adam kafasındaki senaryo ile  insanları etkilemiş. Ben ne anlatsam insanlara inandırıcı gelmiyor. Çünkü dışardan o kadar düzgün bir insan gibi duruyorki insanlar saygıyla eğiliyor. Ama gelin görün ki evin içinde özellikle de bana düşman. Çocuklarını çok seven bir baba ama evde huzur vermiyor çocuklara da. İlla bir şey bulacak bağırıp çağıracak. Çocukların oturmaları hata, uzanmaları hata, yemek yemeleri hata, uyumaları hata, televizyon seyretmeleri hata bir tek kendisi dört dörtlük.

14 yorum:

 1. İnanılır gibi değil akıl sağlığınızı yitirmediğine şükredin

  YanıtlaSil
 2. Ortalığa saçtın doğru veya yanlış bilgileri, aile sırları ortaya dökülürmü.? Eski koca üzerinden burdan paylaşımlar yaparak çıkar peşindesin, REZİLLİK.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ortalığa saçmasımı sorun ? Yoksa eşinin yaptığı mobbingler mi ? Eşini aldatması mı ? Yoksa orda burda bu bayanı kötülemesi mi ? Bunlar sorun değil Bayanın burda anlatması Sorun ?Kime göre neye göre rezillik ? Kimsenin canına tak demediği sürece böyle anlatmaz Kimseyi yargılamayın kınamayın ! Kınadığınız şeyi yaşarsınız Rezillik ise okumayın !! Rezillik ise bakmayın ! Kimse size bakın okuyun demiyor ,Çıkmışsınız Ahkam kesiyorsunuz Ben okuyorum Rezillik olarak Asla görmüyorum !! Kendinize gelin hadsiz hadsiz burda yargı mekanizması gibi konuşmayın !

   Sil
  2. iyi ki eski koca.

   Sil
  3. Hayırdır kocası misin sen? Kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan kadınlar size batar tabi :D git ağlayarak günlüğüne yaz bunları

   Sil
  4. Siz eski kocası olabilir misiniz ! Rezil varsa meydanda eski kocadan daha iyisini bulamazsınız açık ara fark atar herkese !

   Sil
  5. Umarım daha fenasını yaşarsın da kınadığınla sınanırsın çünkü ancak bu cevaptan anlayabilirsin ne yazdığını!
   İnsanların seçimleri onları iyi yada kötü diye yaftalamamızı sağlayamaz bu bir seçim iyiside onu bağlar kötüsü de biz istersek okur üzülürüz istersek hiç bana göre bir tavır değil deyip geçip gideriz. He tabi eleştiridebiliriz ama üslup çok önemli.

   Sil
 3. aile sırları ortaya dökülmez abla çok ayıp(!) kocan manyak olabilir, her önüne gelenle kırıştırıyor olabilir, sana eziyet ediyor, para vermiyor, aç bırakıyor olabilir, seni olmadık şeylerle suçluyor olabilir, insanlara karşı mahçup ediyor olabilir. ama sen aile sırlarını, kocanın manyaklığını, kendi ailenin sana sahip çıkmamasını, kocanın ailesinin kocan gibi bir asalağı, bir ucubeyi dizginleyememesini yazma buralara. bu kadar sorunun içinde, kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışmanı, evlatlarına sahip çıkmaya çalıştığını yazma çookk ayıııpp (!) ne yap??? At kendini bir yerden aşağı gitsin. bunlar bundan anlar. sen ölsen var ya, Türkiye televizyonlarında kıyamet kopar. müge anlı bir yandan, esra erol bir yandan hem kocanın hem kocanın ailesinin ağzına s.çar. çok özür dilerim. ama seninkiler bu dilden anlıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağzına,Diline,Kalemine sağlık Bravo 👏🏻 Yazını sabitlenmiş not olarak düşülmeli

   Sil
  2. Agzina saglik gulum helal olsun

   Sil
 4. Yaz kardeşim ibreti alem için yaz.. namussuzlar utanmaz ama sen yine de anlat.. kimsenin yaptığı yanına kar kalmasın ..

  YanıtlaSil
 5. Senin tırnağına kurban olsun

  YanıtlaSil
 6. Ay valla insan oturup saatlerce sövmek istiyor, elime geçirsem dövmek hatta. Böyle ibreti alem için evire çevire dövmek çünkü başka şeyden anlamıyor gibi bu adam.

  YanıtlaSil
 7. Japoyaya gidiş hikayenizden bahsederken eşinizin bir davranışını yazmıştınız " Bir gün geldi ve bana Japonya'ya gidiyorum dedi! Ben bakakaldım. " bu bile eşinizin karakteri için bir ipucu.Bir kişi eşi ile konuşmadan başka bir ülkeye gitmeye karar veriyor, pasaport alıyor uçak biletini alıyor ve sadece zahmet edip gidiyorum diyor.Aslında sizin ilişkinizde en baştan beri sorun varmış fakat sürükleyerek yürütmeye çalışmışsınız.Keşke o zaman güle güle deyip arkanızı dönseymişsiniz.En azından sonuç böyle olmazdı.

  YanıtlaSil

Duygularını bizimle paylaşmak ister misin

Youtube Kanalima Abone Olun

Sosyal Medya Kanallarimdan da Beni Takip eddebilirsiniz