22 Ekim 2022 Cumartesi

Kocamın Meet’den bulduğu kadınlar

İşten fırsat buldukça çarşıya, markete gidip biraz dolaşıyordum. Ne zaman bir yere gitsem bir türkle karşılaştım. Konu bir şekilde bize geliyordu. Kimle konuşsam ya haberim vardı, kulağıma geliyordu veya evet gördüm, ne zaman dükkana gitsem kadın orada demeler çoğalmaya başladı. Kimisi bir barda görmüş bunları kimisi bizim dükkanda. Ama herkes biliyormuş. Bir kişi de bana yazıp burada böyle bir durum var haberin olsun demedi. Döndükten sonra yüzüme karşı itiraf ettiler.

Ben duyarsam onu boşarım diye korkmuşlar. Sen olsan ne yapardın diye sorduğumda hemen boşardım diyorlar. Artık kesinlikle birinin olduğu alalanen ortada. Zaten ilk kavgamızda kendi ağzıyla da dedi bana “ Beni istemiyordun da neden geldin japonya’ya, senin yüzünden bir yıllık ilişkimden oldum” dedi daha ne bekliyorum ki bu adamdan?

Elim de avucumda ne varsa eve, arabaya, oğlanın özel kursu, üniversite sınav harçları, ehliyetler derken gerçekten sıfıra inmiş durumdaydım. Elimde, dişimden tırnağımdan artırıp yaptığım 5 bilezik var onları da japonya’da bozduramıyorum, su dan ucuza alıyorlar.

Bu tartışmalara göz yumum, ağzımı kapatıp idare etmek zorundaydım. Sessizce uyuyup, sessizce evden işe gidip geliyordum. Bir süre sonra gece uyurken adamın telefonunun ışığı yanıp söndüğünü farkettim. Ona hissettirmeden telefonu elime aldım. Normalde her ikimiz de birbirimizin şifrelerini bilirdik. O gün ilk kez telefona giremedim. Şifresini değiştirmiş. Ama ekrandaki bildirimleri görüyorum. Bilmediğim bir yerden yabancı kadınlar ingilizce mesajlar gelmiş. Sakince bir okuyup inceledikten sonra nerden geldiğini çözdüm.

Meet diye bir program varmış. İlk kez gördüm bu ismi. Google Meet programı nedir diye arattığımda sevgili, arkadaş, birlikte olabileceğiniz insanlarla tanışıp buluşma programı diye açıklıyordu. Hemen kendi telefonuma da indirdim bu programı. Eşimin adını yazdım hemen çıktı. Profiline girdim, inceleyeyim dedim. Bir de ne göreyim, inanamadım yaa!

Medeni durum : single (Bekar) yazıyordu.

Çocuk var mı: Çocuk var.

Kendini tanıtma bölümünde de (Çocuklarımla birlikte yaşıyorum) yazmış. Onun mail adresi ile hangi şifreyi kullandığını biliyorum. Akıllı telefon çıkalı aynı şifreyi kullanır. Hemen onun üyeliğiyle giriş yapayım dedim, girdi. Ona giden tüm mesajlar bana da geliyordu artık.

Japon kadınla sohbeti, ingiliz kadınla sohbeti, Çorumda emekli öğretmenin 25 yaşındaki kızla sohbeti, daha kaç tane var aklınız durur. Her biriyle aynı anda yazışıyor. Yani tek bir dalda konmuyor.

Adam kendini öve öve bitiremiyor. Her bir muhabbette de evliyim, eşimle sorunlarım var, ayrıyız falan muhabbeti açıp beni aşağılayarak konuşması, bana yapmadığı şeyleri yapmış gibi anlatması o kadar sabrımı zorluyordu ki bilemezsiniz.

Ben de her bir sohbetinin ekran görüntüsünü çekip telefonuma stoklamaya başladım.Kız kardeşlerime gönderiyordum. Onlarda öğrensin, görsün. Çünkü ailemi de sıkıştırıyordu. Ablanız bana böyle yapıyor, şöyle yapıyor, konuşun şununla kendini düzeltsin. Bir de artık bu sefer ayrılmak da istedim ya delirdi. Bununla konuşun vazgeçirin bunu diye baskı yapıyordu. Abimin hanımına da yazıyordu.

Bir süre ses etmedim. Bu sadece yazışma, bana daha net bir delil gerek diye sustum. Japon kadını ısrarla dükkana yemeğe davet ediyordu. Kadın da her gün ha bugün gelicem, ha yarın gelicem diye bunu oyalıyordu. Bu, gel yemek ısmarlayayım diye ısrar ettikçe kadın çekiniyordu sanırım. Bunun derdi ne biliyordum. Çünkü adamın Japonya’ya taşınalı öyle bir fantezisi vardı. Hep bir japon kızla birlikte olmak istiyordu. Yüzüme karşı defalarca söylemişti.

Bir kaç gün sonra da ingiliz bir kadınla yazışmaya başladı. Aslında hello, how are you, nice to meet you dışında hiçbir ingilizcesi yok. %100 translate kullanıyordu. Kadın şakır şakır ingilizce yazıyor, bu da cevap veriyor, hatta sohbet ediyordu.

2 yıl ingilizce eğitimi almam işte burada işime yaradı. En ince ayrıntısına kadar anlıyordum. Onu da bir ısrarla dükkana yemeğe davet ediyordu. Kadın çok yoğun olduğunu ve bu aralar mümkün olmadığını ısrar ediyordu.

Aylardan şimdiki ay. Yine bu günlerden bir gün dü. Halloween zamanıydı. Kadın buna “bu gece bir arkadaşımda halloween partisi var, oraya gidicem, istersen oraya gel hem tanışmış hem de görüşmüş eğlenmiş oluruz” diye bunu partiye davet etti. Bu da hemen davete atladı. “Gece dükkanı kapatıp gelebileceğini yazmış. Dükkanı gece 11-12 gibi kapatıyor, o saatten sonra partiye gidecek ve evde karısıyla kızı var düşünün..

Gece oldu. 11 buçuk gibi yine benim telefon tık tık ses gelmeye başladı. Bunlar yazışıyormuş. “Dükkanı kapatıyorum, hangi adrese gelicem, bana adresi gönder” demiş. Kadın da Kyobashi diye bir yerde bir adres göndermiş. Bu da gece 12 ye doğru yola çıkmış. Yolda yine yazıyor. “Yoldayım, geliyorum, nerdesin?” Kadın cevap vermedi. 15 dakika sonra yine aynı, 25 dakika sonra “Ben geldim, binaya girdim, kata çıktım, hangi daire? adam adım adım rapor veriyor. Ama kadından hala ses yok. Yarım saat sürdü bu şekilde. Bu deli gibi yazıyor, gece 1-2 kaç oldu bilmiyorum ama telefonum susmuyor. bu yazdıkça da bana bildirim geliyor.

2 saat o dairelerin önünde bekledi ya bu adam. İki saat kadından haber yok. Ben dönüyorum diye yazmış. Eve geldiğinde sabaha karşı 4 dü. Benim uykum çok hafif anında duyarım. Sessizce girdi yatağına. Sabaha kadar bir çıt çıkmadı. Ne kadar öfkeliyse artık.

Sabah oldu bu sefer de kadın yazmaya başladı. Özürler diliyor. Çok çabuk sarhoş olup sızmış falan, uyuyakalmış telefonu duymamış vesaire. Ha bu arada birbirlerine aşkım diye hitap ediyorlar. Japon kadına da ingiliz kadına da türkçe askim demeyi öğretmiş bizim yalı çapkını. Bizimki de hemen “ Ok askim, no problem” demiş sadece. Ben olsam saatlerce trip atardım gerizekalı:)

Hemen yumuşuyor onlara karşı. Ben olsaydım tepemden tırnağıma kadar sıçardı. Hakaretlerinin sonu gelmezdi.

Ama sabah iyi güldüm bu gerizekalıya. Hem seni ayağına çağırdı hem de ortada bıraktı diye. Bir de eve dönerken taksi tutup gelmiş.Kadın sormuş o da  öyle yazmış. Trenler 12 ye kadar, dünyanın yolu, bana bir dilim ekmek parası vermezken bir kadının şeyi uğruna benim bir haftalık rızkımı yola vermiş.

8 yorum:

 1. Tam bir geri zekalı imiş seni kaybettiğine o üzülsün

  YanıtlaSil
 2. Diyecek bir şey yok..Allah kimseyi şaşırtmasın...Allah beterinden korusun..Allah yardımcınız olsun..

  YanıtlaSil
 3. Resmen kurtulmuşsunuz bu adamdan !

  YanıtlaSil
 4. Bu ne karaktersiz biriymiş be abla erkekliğimden utandım adam olmaz bundan hiç uğraşma

  YanıtlaSil
 5. Yuh! Ne denir bilemiyorum... Allah yardımcınız olsun.

  YanıtlaSil
 6. Ayy Allahım ya bu uygulamalar çıktı çıkalı da bunlara gelen güven duygusu.

  YanıtlaSil
 7. Aptala bak aptala tam bi aptal ya. Ablacım, sana en büyük tavsiyem kısa zamanda bundan kurtul. Yüklü bir boşanma davası aç.

  YanıtlaSil
 8. gurur duymaya devam ablacım28 Ekim 2022 01:59

  abla, bu adamın akrabaları falan var mı? hala bunu insan yerine koyup aralarına alıyorlar mı? nasıl bir ciğersizlik, nasıl bir onursuzluk..

  YanıtlaSil

Duygularını bizimle paylaşmak ister misin

Youtube Kanalima Abone Olun

Sosyal Medya Kanallarimdan da Beni Takip eddebilirsiniz